Sesja plenerowa

Wydawać by się mogło, że to to samo co sesja narzeczeńska tyle że w strojach, ale nie do końca. Zdjęcia z sesji poślubnej to świetny dodatek do reportażu ślubnego, trochę taka wisienka na torcie w całej tej historii.

Pora

Nie ukrywam, że przy spotkaniu z każdą moją Parą Młodą marzę o sesji zdjęciowej o wschodzie słońca. Żadna inna pora dnia nie ma w sobie tyle magii, tajemnicy, uroku a przede wszystkim tak wyjątkowego światła. Jeśli nie dla Was pobudki o 3 nad ranem, spotkajmy się późnym popołudniem, żeby zahaczyć o zachód słońca. Są to dwie najlepsze pory, ale jeśli nie możecie, nie martwcie się, damy radę o każdej porze. Nie ma słońca? To nic, pozbywamy się problemu mrużenia oczu a chmury, zwłaszcza burzowe, dodają dramaturgii zdjęciom z sesji plenerowych. Wiatr też bywa sprzymierzeńcem, rozwiane włosy są bardzo fotogeniczne.

Miejsce

Nie jedźmy do modnego pałacyku, nie płaćcie setek złotych za wstęp (tak, sesje plenerowe poślubne w niektórych miejscach kosztują krocie), nie czekajmy razem z 3 innymi parami młodymi w kolejce do zrobienia zdjęć przy jakimś modnym spocie. Pomyślcie o WASZYM miejscu. Miejscu, gdzie przeżyliście jakąś historię, pierwszy raz się pocałowaliście, byliście na randce. Takie miejsca sprawiają, ze jesteście zrelaksowani, pełni miłych wspomnień, rozpromienieni i to będzie widać na zdjęciach. Jeśli jednak nie macie takiego miejsca, lub jest ono setki kilometrów stąd, nie stresujcie się, miejsce to tylko tło a dobre zdjęcia Was można zrobić wszędzie. Tak naprawdę najlepsze zdjęcia powstają przypadkiem, gdzieś w drodze między planowanymi miejscami, tu nie ma reguły, warto zaufać intuicji i być spontanicznym.

Fotograf jako przewodnik turystyczny

Nie macie pomysłu gdzie jechać? To świetnie! Pozwólcie mi zabrać Was w jakieś super miejsce w moim rejonie, a takich tu mnóstwo. Często jeżdżę po okolicy w poszukiwaniu nowych miejsc i mam ich dużo. Niektóre Pary Młode zdają się na mnie, bo przecież wiem, co dobrze wygląda jako tło do sesji plenerowej.

Sesja poślubna to wyjątkowy moment, kiedy możecie już odetchnąć, odstresować się, suknia ślubna może się przykurzyć i już nic nie musicie. Tylko wybrać się ze mną na wycieczkę, ostatni raz w tej pięknej sukni ślubnej.